Turistická značka - akce k 133. výročí založení Klubu českých turistů, 11.6.2021

Název

Popis

Klub českých turistů oslavil své 133. výročí v pátek 11. června v Praze na náměstí Republiky. Přesně v tento den, který je vnímán jako "památný den Klubu českých turistů", proběhlo založení klubu. Slavnostní akce probíhala od 10.00 hod. až do 19.00 hod. I my jsme se této akce samozřejmě zúčastnili, abychom si připomněli den vzniku Klubu českých turistů, který vznikl 11.6.1888.
Pro rodiny s dětmi byl připraven program zaměřený na ochranu přírody a lesů. Nechyběl ani velký turistický rozcestník, účastníci akce mohli získat dárkové suvenýry v podobě turistických značek. Část výtěžku z jejich prodeje bude věnován na vybudování nových vozíčkářských tras. Všichni účastníci programu obdrželi speciální turistickou vizitku vydanou k tomuto dni nebo mohli získat otisk příležitostného poštovního razítka. Kdo chtěl, mohl si namalovat svou vlastní turistickou značku. Součástí programu byl 3 km dlouhý pochod k Náprstkovu muzeu, kde účastníci získali turistickou vizitku s námětem této akce, a po návratu cíle získali dřevěnou medaili. Ve 12 hod. proběhlo slavnostní vyvěšení největší turistické značky v ČR zapsané agenturou Dobrý den do Knihy rekordů.
Odpoledne jsme věnovali procházce po naučné stezce Prokopským a Dalejským údolím z pražských Hlubočep do Řeporyjí v délce 7 km. Nádherné údolí mezi těmito dvěma pražskými částmi skrývá řadu přírodních krás i jiných zajímavostí, které stojí za návštěvu a zhlédnutí. Dobrým zpestřením je návštěva Pivovarské restaurace Prokopák pod městskou částí Klukovice.

Období

• 78 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Xiaomi M2101K6G

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat